Oranžās Brīvdienas

Īss atskats darbībā...

Sākotnējais posms
Grupa „Oranžās Brīvdienas” dibināta 2000. gadā. To izveido ģitāristi Speiss un Osīc (Oskars Krūklis), kuri paralēli muzicē duetā „Duemus”, pieaicinot bundzinieku Rimi (Rimants Safonovs) un basģitāristi Agnesi Martišonoku.

„Oranžās brīvdienas” pirmā uzstāšanās 2000. gada 10. martā Kurzemes pagrīdes mūziķu saietā „Fuffaik’2000” Kuldīgā, sinagogā. Tolaik grupa spēlē indie rock manierē. Pēc pāris koncertiem Kuldīgā grupas darbība pārtrūkst. Dziesma „Dvēsele tava” iekļauta Kuldīgas nekomerciālo mūziķu izlasē.
Vidus posms
„O.b.” darbību atsāk Rīgā 2001. gada rudenī, pievēršoties akustiskajai mūzikai un līdzīgu, tikai agresīvāku, ko paši pēc ceļojuma uz Krimu 2005. gadā sāk dēvēt par turbofolk, izpilda joprojām. Spēlē vairākus koncertus dažos nelielos pasākumos. Tad sastāvam pievienojas Kundziņš, Melderis un ģitārists Krisc (Krists Blumbergs). Neilgu laiku „O.b.” koncertē kā „Dangerous Company Tambourine Band” jeb vienkārši „Tamburīns”, tomēr drīz vien atgriežas pie iepriekšējā nosaukuma. Šajā laikā piedalās koncertos vairākās Latvijas pilsētās, bet vairākus koncertus sniedz kādā skvotā Amsterdamā, Nīderlandē. Šajā laikā daļa grupas dalībnieku ceļo un muzicē uz ielām Vācijā, Francijā, Nīderlandē. Uzsāk arī ierakstu Rīgas kultūras koledžā, taču to konfidenciālu apstākļu dēļ nepabeidz. Šajā laikā „O.b.” rindās spēlē arī ģitāriste Nora Bite, perkusionists Māris Balodis un citi, bet sastāvs bieži mainās, jo vairākus dalībniekus grupa no sava sastāva izmet, un to vietā pieņem jaunus.
Tagad
Šogad „O.b.” veiksmīgi viesojas Ukrainā un Rumānijā, kur kopā aizvada piecus koncertus. Pēc tam saņēmuši uzaicinājumu koncertēt Čehijā. Tagad grupa strādā, lai beidzot ierakstītu dažas dziesmas, kā arī regulāri koncertē, tostarp pamīšus spēlē deju mūziku krodziņos un saviesīgos pasākumus, ko grupas dalībnieki uzskata par iespēju pilnveidoties. Uz koncertiem nekad neierodas pilns dalībnieku sastāvs, bet gan tie, kas tiek. Tāpēc sastāvs ir mainīgs un neizdibināms.

Sastāvs
Ints Ķergalvis (Speiss) – balss, ģitāra, dziesmu tekstu un mūzikas autors
Māris Vaivods (Kundziņš) – basģitāra
Rolands Stucers – eifonijs, taustiņinstrumenti, balss
Jānis Matvejs (Džonis) – perkusijas, žonglēšana
Kaspars Čakste – tamburīns, šeikeri, mandolīna
Māra Rutka – vijole
Jana Čakste – balss
Edgars Melderis (Melderis) – perkusijas
Edgars Bindulis (Bindža) – ģitāra
Džims - bungas

Stils - turbofolk
Kuldīga